MIÓD Z PYŁKIEM KWIATOWYM 250G BARTNIK Zobacz większe

MIÓD Z PYŁKIEM KWIATOWYM 250G BARTNIK

Nowy produkt

13,25 zł brutto

Więcej informacji

Miód wielokwiatowy zawiera dużo cukrów prostych: glukozy i fruktozy. Zaleca się go alergikom, uczulonym na pyłki kwiatowe oraz osobom cierpiącym na katar sienny. Miód ten nie uczula. Jego walory zależą od roślin, z których pszczoły zebrały nektar. Polecany jest szczególnie w profilaktyce chorób o podłożu alergicznym, zawiera bowiem pyłki kwiatowe, które działają jak antygeny. Cechuje go jasnokremowa barwa i intensywny zapach. Dość szybko krystalizuje, zmieniając barwę na jasnoszarą lub jasnobrązową.

 

Pyłek kwiatowy jest źródłem wielu ważnych dla organizmu człowieka składników odżywczych. Zawiera wysoką dawkę białka, aminokwasy, flawonoidy, węglowodany, lipidy i kwasy tłuszczowe, enzymy i  koenzymy, witaminy oraz sole mineralne.

Pozytywnie wpływa na układ nerwowy, a także układ odpornościowy organizmu, wzmacnia organizm, zalecany przy wzmożonym wysiłku fizycznym. Wspomaga pracę układu  pokarmowego, wpływa na regulację procesów trawiennych. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze.

 

Skład: miód wielokwiatowy pszczeli nektarowy - 90 %, pyłek kwiatowy- 10%

Produkty powiązane