SÓL HIMALAJSKA CZARNA DROBNOZIARNISTA 300G Zobacz większe

SÓL HIMALAJSKA CZARNA DROBNOZIARNISTA 300G RADIX-BIS

Nowy produkt

2,40 zł brutto

Opis

Waga 300g

Więcej informacji

Czarna sól himalajska, wydobywana w Pakistanie, ma podobnie do soli różowej mnóstwo cennych właściwości. Zawiera praktycznie wszystkie pierwiastki w ilościach śladowych, w organicznej, łatwo przyswajalnej dla organizmu formie. Proporcje minerałów w krystalicznej soli himalajskiej niemal są lustrzanym odbiciem tego, co znajduje się w idealnie zdrowym ciele człowieka.

To przyprawa o ostrym zapachu, przypominającym jajka. W skład czarnej soli wchodzi chlorek sodu (podstawowy składnik soli kuchennej), śladowe ilości siarczanu sodu, siarczku żelaza oraz siarkowodoru. Głównie siarczek żelaza odpowiada za to, że sól ta zyskuje kolor od różowo-brązowego aż do ciemnofioletowego. Po skruszeniu na proszek naturalna czarna sól ma kolor od różowego po fioletowy.

Czarna sól wykazuje pewne właściwości zdrowotne. To dobry środek na zgagę i wzdęcia. W niektórych indyjskich miastach leczy się nią nawet wole.

Kąpiel solna jest jednym z najlepszych sposobów . Zabieg z solą himalajską korzystnie wpływa na organizm w przypadku grypy, rekonwalescencji, pomaga w przypadku stłuczeń i zwichnięć, bólu mięśni i stawów. Ma również wyśmienity wpływ na skórę, pomaga w różnorodnych problemach skórnych.

Doskonałym zabiegiem jest również moczenie nóg w osolonej wodzie. Zabieg ten także prowadzani do detoksykacji organizmu i wspaniale wpływa na stopy.

Kuchnia indyjska wykorzystuje czarną sól do przyprawiania przekąsek, dipów, czatnejów, sałatek, a nawet owoców. Jest składnikiem indyjskiej przyprawy chaat masala. Chętnie sięgają po nią wegetarianie i weganie – jest ona dla nich ciekawym dodatkiem, imituje bowiem smak i zapach jajek.

Skład: sól himalajska czarna drobnoziarnista spożywcza.

Nie zawiera przeciwzbrylaczy.

Produkty powiązane