SÓL HIMALAJSKA CZARNA DROBNA 500G INTENSON Zobacz większe

SÓL HIMALAJSKA CZARNA DROBNA 500G INTENSON

Nowy produkt

7,20 zł brutto

Więcej informacji

Czarna Sól Kala Namak - zdrowa alternatywa soli kuchennej

Sól himalajska czarna Kala Namak to przyprawa o słonym smaku i charakterystycznym jajecznym zapachu. To popularna odmiana indyjskich, wulkanicznych soli kamiennych. Z uwagi na szerokie możliwości zastosowania i liczne korzyści zdrowotne stała się bardzo popularna w Indiach i Pakistanie. Nietypowy, specyficzny kolor i zapach pochodzi z obecności m.in. żelaza i wysokiej zawartości siarczyn. Kala Namak w głównej mierze złożony jest z chlorku i siarczanu sodu, siarczku żelaza oraz siarkowodoru, który w niewielkiej ilości nie wpływa negatywnie na zdrowie.
Chlorek sodu - podstawowy składnik soli kuchennej odpowiada za słoność, siarka i jej pochodne odpowiadają za specyficzny, nieco gorzki smak, a siarkowodór nadaje jajeczny zapach. Czarna sól jest polecana osobom borykającym się z problemami ze strony układu krążenia, sercowo-naczyniowego, a także pokarmowego. Stosowana może być również przez wegan i wegetarian.

Właściwości czarnej soli Kala Namak:

  • zawiera ponad 80 składników mineralnych
  • doskonale nadaje się do sałatek i pikantnych potraw
  • ma oryginalny smak i charakterystyczny zapach

Prozdrowotne korzyści stosowania czarnej soli Kala Namak

Sól himalajska czarna to alternatywa dla tradycyjnej soli kuchennej stosowanej na co dzień. Nadmierne spożycie tradycyjnej soli powoduje wzrost ciśnienia krwi, zaburza pracę układu krążenia i niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie tarczycy. Czarna sól posiada odmienne właściwości, dzięki czemu usprawnia, a nie zaburza pracę organizmu. Jest wsparciem układu pokarmowego, ponieważ wspiera przemiany metaboliczne i poprawia perystaltykę jelit. Ponadto ułatwia detoksykację i oczyszczanie organizmu. Znacząco wpływa również na wygląd skóry. Czarna sól może być z powodzeniem stosowana w kąpielach pielęgnacyjnych, które wygładzają i ujędrniają skórę, nadają jej zdrowy wygląd, a dodatkowo hamują procesy starzenia się. Składniki mineralne soli Kala Namak wzmacniają również włosy i paznokcie. Zapobiegają rozdwajaniu, odżywiają je i nadają im dodatkowy blask.

Zapoznaj się z pełną ofertą polskiej firmy Intenson, dostarczającej na rynek prozdrowotne suplementy diety wspomagające prawidłowe działanie organizmu.

Producent czarnej soli himalajskiej:
Intenson

Sprawdź pozostałe produkty z kategorii sól dietetyczna, o wysokich wartościach odżywczych, które korzystnie wpływają na pracę całego organizmu.